Пред 3 недели

  Деловни идеи за време на пандемија, блокада и ковид

  Во оваа статија, ќе разговараме за интересни деловни идеи кои се релевантни за време на пандемијата. И, исто така, по неговото завршување, tk. светот е малку веројатно ...
  21 декември, 2020

  10 ветувачки деловни идеи од САД

  Во овој пост ќе разгледаме нови идеи што можат успешно да се имплементираат во нашата земја. Тие веќе функционираат во САД ...
  21 декември, 2020

  7 најдобри деловни идеи за заработка на пари со Кина

  Размислувајќи за сопствен бизнис, секој потенцијален претприемач е желен да направи најпрофитабилен бизнис. Сепак, не треба да биде премногу ...
  14 декември, 2020

  5 ветувачки идеи за деловно работење преку Интернет

  Ако веќе подолго време ја одложувате идејата за започнување на сопствен бизнис преку Интернет, сега е време да започнете да ги остварувате своите цели. Не
   Пред 2 дена

   Цената на нафтата над 50 долари е чудо, а 57 долари е генерално Божиќен подарок.

   Цената на нафтата од типот Брент продолжува да се корегира по импресивното зголемување во услови на продолжување на договорот ОПЕК + до крајот на февруари. Со оглед на сегашната ...
   Пред 2 дена

   Амазон го купува Кипар? Можете да заработите!

   Амазон нема ништо против да го купи Кипар. Саксо банка го сподели ова со целиот свет во своите прогнози за 2021 година. На…
   Пред 4 недели

   Тешко е да се процени размерот на следниот пад на GBPUSD

   Стапката на парот фунта / долар преку Интернет Британската фунта во однос на доларот се отвори во понеделникот со намалување на јазот. Причината е покрај нерешените ...
   Пред 4 недели

   Дали откупот ќе го запре падот на акциите на АФК Система?

   Распоред и динамика на AFK Sistema News: AFK Sistema објави дека ја продолжува програмата за откуп до 31 декември 2021 година или ...
   17 декември, 2020

   Дали продолжувате да купувате евра?

   Стапка на еврото до доларот преку Интернет Стапката на еврото до долар продолжува да рапидно расте, откако додаде 14% од пролетта. Цитат 1,2 за EURUSD ...
   16 декември, 2020

   Купете акции на Qiwi сега - фаќање на нож што паѓа?

   Акции на Qiwi Денес акциите на Qiwi се аутсаун во минатата недела. По изрекувањето на парична казна и ограничувачки мерки за плаќања во корист на ...
   16 декември, 2020

   Фунтата / доларот може да пропадне од најмала негатива

   Стапка на фунта во однос на американскиот долар И покрај активниот раст на стапката на доларот минатата недела, квотите GBPUSD остануваат во нагорна ...
   2 декември, 2020

   Акции на модерна: дали полетувањето штотуку започнува?

   Графикон и динамика на Модерна Цената на акциите на Модерна продолжува да расте со огромно темпо, додавајќи над 4% на 70 сесии. Причината за ова е ...
   1 декември, 2020

   Priceе падне ли цената на нафтата повторно?

   Нафтата Брент цитира преку Интернет Цената на нафтата се коригира по ажурирањето на издигнувањата околу 49 долари. Сега земјите од ОПЕК активно разговараат за продолжување ...
   26 ноември, 2020

   Зголемувањето на цените на златото е едноставно неизбежно

   Цитати за злато преку Интернет Цената на златото продолжува да опаѓа од највисоките износи од 2000 УСД за унца, формирајќи надолен канал. Технички ...

   Светски финансиски пазари

   Криптовалута

    Биткоинот достигнува врв во август 2021 година

    Владината регулатива може да ја сруши стапката на биткоин на нула

    Преглед на пазарот на криптовалути: Биткоин и етер остануваат популарни кај инвеститорите

    Да додадеме малку скептицизам во Bitcoin

    Да додадеме малку скептицизам во Bitcoin

    Прерано е да се зборува за пресврт на трендот во Биткоин

    Продажбата на Биткоин само што започнува

    Цената на Bitcoin е веќе 40 илјади долари, но сепак е далеку од врвот

    Bitcoin цена денес: нов рекорд секој ден

    Bitcoin цена денес: нов рекорд секој ден

    Инвестирање

    Акционерски книги

    Manimanagement

    Што е ново

    Автоматизација на трговијата

     Пред 12 часа

     FT MACD Scalper - нов метод за анализа на пазарот

     Во 77-то издание на списанието ForTrader.org, ќе разгледаме стратегија на скалпирање со нов метод на анализа на пазарот, што претходно не беше видено во трговијата ...
     9 септември, 2020

     Независна модификација на програмите за MetaTrader4 (дел 2)

     Продолжувајќи ја низата написи за програмирање во MQL 4, кои започнаа во 74-от број на списанието ForTrader.org, се приближивме до ...
     7 септември, 2020

     7 стратегија за тргување и советник

     Во 75-от број на списанието ForTrader.org. ќе разгледаме интересна стратегија за тргување наречена The.7, за која дискутираа со интерес трговците во странски ...
     6 септември, 2020

     Независна модификација на програмите за MetaTrader4 (дел 1)

     Како дел од мастер класот „Програмирање во“ Во процесот на секојдневно тргување, повеќето од нас редовно наидуваат на разни програми напишани за ...
     Вратете се на почетокот копче