4 javë më parë

  Ide biznesi gjatë një pandemie, bllokimi dhe kovide

  Në këtë artikull, ne do të flasim për ide interesante të biznesit që janë të rëndësishme gjatë një pandemie. Dhe gjithashtu pas përfundimit të tij, tk. bota nuk ka gjasa ...
  21 Dhjetor, 2020

  10 ide premtuese biznesi nga SHBA

  Në këtë postim do të shikojmë ide të reja që mund të zbatohen me sukses në vendin tonë. Ata tashmë po funksionojnë në SHBA ...
  21 Dhjetor, 2020

  7 idetë më të mira të biznesit për të fituar para me Kinën

  Duke menduar për biznesin e tyre, çdo sipërmarrës i mundshëm është i etur për të bërë biznesin më fitimprurës. Sidoqoftë, nuk duhet të jetë shumë ...
  14 Dhjetor, 2020

  5 ide premtuese për biznesin në internet

  Nëse e keni shtyrë idenë për të filluar biznesin tuaj online për një kohë të gjatë, tani është koha e përkryer për të filluar t'i bëni qëllimet tuaja realitet. Jo
   1 një javë më parë

   Çmimi i naftës mbi 50 dollarë është një mrekulli dhe 57 dollarë në përgjithësi është një dhuratë e Krishtlindjes.

   Çmimi i naftës Brent vazhdon të korrigjohet pas një rritje mbresëlënëse mes zgjatjes së marrëveshjes OPEC + deri në fund të Shkurtit. Duke pasur parasysh aktuale ...
   1 një javë më parë

   Amazon blen Qipron? Ju mund të fitoni!

   Amazon nuk e ka problem ta blejë Qipron. Saxo Bank e ndau këtë me të gjithë botën në parashikimet e saj për 2021. Në
   22 Dhjetor, 2020

   Shkalla e rënies tjetër të GBPUSD është e vështirë të vlerësohet

   Shkalla e çiftit paund / dollar në internet Paundi britanik ndaj dollarit u hap të hënën me një boshllëk në rënie. Arsyeja është përveç pazgjidhur ...
   22 Dhjetor, 2020

   A do ta ndalojë blerja rënien e aksioneve të AFK Sistema?

   Programi dhe dinamika e AFK Sistema News: AFK Sistema njoftoi se po zgjat programin e blerjes deri në 31 dhjetor 2021, ose ...
   17 Dhjetor, 2020

   Po vazhdoni të blini euro?

   Norma në internet euro në dollar Norma euro në dollar vazhdon të rritet me shpejtësi, duke shtuar 14% që nga pranvera. Cito 1,2 për EURUSD ...
   16 Dhjetor, 2020

   Bleni Aksione Qiwi Tani - Kapja e thikës që bie?

   Aksionet e Qiwi Sot Aksionet e Qiwi janë vlerësuesit e javës së kaluar. Pas vendosjes së një gjobe dhe masash kufizuese mbi pagesat në favor të ...
   16 Dhjetor, 2020

   Pound / dollar mund të shembet nga negativi më i vogël

   Shkalla e sterlinës ndaj dollarit amerikan Pavarësisht rritjes aktive të normës së dollarit javën e kaluar, kuotat e GBPUSD mbeten në rritje ...
   2 Dhjetor, 2020

   Aksionet Moderna: A po fillon ngritja?

   Grafiku dhe dinamika e Moderna Çmimi i aksioneve të Moderna vazhdon të rritet me një ritëm të jashtëzakonshëm, duke shtuar mbi 4% në 70 seanca. Arsyeja për këtë është ...
   1 Dhjetor, 2020

   A do të bjerë përsëri çmimi i naftës?

   Nafta Brent citon në internet Çmimi i naftës po korrigjohet pasi azhurnoi ngritjet në 49 $. Tani vendet e OPEC po diskutojnë në mënyrë aktive shtrirjen ...
   26 Nëntor, 2020

   Rritja e çmimeve të arit është thjesht e pashmangshme

   Kuotat e Arit Online Çmimi i arit vazhdon të bjerë nga nivelet më të larta të $ 2000 për ons, duke formuar një kanal në rënie. Teknikisht ...

   Tregjet financiare botërore

   Monedha kriptore

    Bitcoin do të rritet në 100 mijë dollarë brenda 15-16 muajve

    Ka gjithnjë e më pak besim në vazhdimin e tubimit të Bitcoin

    Vendosmëria mund të përfundojë ashpër për bitcoin

    Rritja e Ethereum nuk e ka arritur ende kufirin e saj

    Bitcoin arrin kulmin në gusht 2021

    Rregullorja qeveritare mund të rrëzojë normën e bitcoin në zero

    Rishikimi i tregut të kriptomonedhave: Bitcoin dhe eter mbeten të popullarizuara tek investitorët

    Le të shtojmë pak skepticizëm në Bitcoin

    Le të shtojmë pak skepticizëm në Bitcoin

    Tooshtë shumë herët për të folur për një ndryshim të trendit në Bitcoin

    investim

    Libra aksionesh

    menaxhimit të parave

    What'sfarë ka të re

    Automatizimi i tregtisë

     6 ditë më parë

     FT MACD Scalper - një metodë e re e analizës së tregut

     Në numrin e 77-të të revistës ForTrader.org, ne do të shqyrtojmë një strategji përvëluese me një metodë të re të analizës së tregut që nuk është parë më parë në tregtinë ...
     9 Shtator, 2020

     Modifikimi i pavarur i programeve për MetaTrader4 (pjesa 2)

     Duke vazhduar serinë e artikujve për programimin në MQL 4, i cili filloi në numrin 74 të revistës ForTrader.org, ne kemi ardhur afër ...
     7 Shtator, 2020

     Strategjia dhe këshilltari i tregtisë7

     Në numrin e 75-të të revistës ForTrader.org. ne do të shqyrtojmë një strategji interesante tregtare të quajtur The.7, e cila u diskutua me interes nga tregtarët në të huaj ...
     6 Shtator, 2020

     Modifikimi i pavarur i programeve për MetaTrader4 (pjesa 1)

     Si pjesë e klasës master "Programimi në" Në procesin e tregtisë së përditshme, shumica prej nesh hasim rregullisht programe të ndryshme të shkruara për ...
     Kthehu në krye të faqes